اکتی ساف (بیوساف)

جزئیات کالا
نام کالا : اکتی ساف (بیوساف)

معرفی محصول

منشاء: مخمر زنده ساکارومایسس سرویسیه سویه Sc47 ترکیب: اکتی ساف (بایوساف) حاوی حداقل 10 میلیارد سلول زنده مخمر به ازای هر گرم از محصول می باشد و اولین مخمر زنده ساکارومایسس سرویسیه (سویه47 Sc)، که شرکت لزافر فرانسه در اتحادیه اروپا به ثبت رسانده است.

 

 

 

توضیحات محصول

شکل ظاهری:

اکتی ساف به صورت میکروگرانول های کرم رنگ می باشد.

 

مکانیسم عمل در نشخوارکنندگان:

اکسیژن برای اکثر میکرواورگانیسم های مطلوب شکمبه سمی بوده و مانع رشد باکتری های تجزیه کننده غیرهوازی الیاف، کاهش تدریجی متابولیسمی شکمبه و در نتیجه موجب هضم اندک الیاف موجود در خوراک می گردد. این عمل بیشتر در زمان استفاده از جیره های غنی از پروتئین و کربوهیدرات های قابل تخمیر (مصرف بالای کنسانتره) روی می دهد. ثابت بودن pH و یا نوسانات اندک آن با کمترین میزان اکسیژن شکمبه، دو عامل مهم تعیین کننده  فعالیت جمعیت میکروبی شکمبه می باشند.

در چنین شرایطی نقش کلیدی اکتی ساف با مصرف اکسیژن و ایجاد شرایط غیرهوازی، ضمن تحریک باکتری های سلولیتیک در حفظ شرایط مطلوب برای فعالیت جمعیت میکروبی شکمبه کاملاً چشمگیر می باشد.

اکتی ساف با کاهش اکسیژن موجود در شکمبه به میزان 10 برابر، شرایط بهینه ای را جهت عملکرد میکرواورگانیسم های شکمبه فراهم نموده و موجب افزایش فعالیت جمعیت میکروبی می گردد. بهبود عملکرد جمعیت میکروبی شکمبه باعث هضم بهتر نشاسته و سلولز و در نتیجه مصرف کارآمدتر مواد مغذی جیره و افزایش تولید اسیدهای چرب فرار می گردد، که این امر انرژی بیشتری را برای فعالیت ماهیچه ها و غدد پستانی دام فراهم نموده و درنتیجه موجب افزایش تولید شیر می شود. از طرفی موجب افزایش تولید پروپیونات و استات شده که به ترتیب سبب بهبود تولید شیر و چربی شیر می گردد. اکتی ساف متعاقباً باعث بالا رفتن توده میکروبی و در نتیجه افزایش سنتز پروتئین میکروبی (BCP) شده که با برطرف نمودن احتیاجات اسیدهای آمینه، موجب تولید گوشت با کیفیت بهتر و افزایش پروتئین شیر می گردد.

اکتی ساف با تحریک باکتری های مصرف کننده لاکتات بطور ویژه از تشکیل اسید لاکتیک جلوگیری نموده و در نتیجه موجب کاهش خطر اسیدوز به خصوص اسیدوز تحت بالینی می گردد.

ویژگی های اکتی ساف

- پایداری محصول در طی دوره انبارداری

- پایداری محصول در دمای پلت (84 درجه سانتیگراد)

- فعال ماندن سلولهای مخمر با حداقل 10 میلیارد سلول زنده به ازای هر گرم محصول

- عملکرد بهینه و فزاینده دستگاه گوارش

 

میزان مصرف پیشنهادی: 6-4 گرم به ازای هر راس گاو شیری در روز


کالا
کالاهای مشابه
مشاهدات اخیر